Mít pěknou pokožku není pouze otázkou výbavy genetiky a kosmetických produktů, ale i toho, jak o ní pečujeme. Ovšem při vší péči o pokožku můžeme dělat chyby, kterými si škodíme, aniž bychom si toho byly vědomy.
Všeho moc škodí, tak i přílišná péče pokožce nemusí zrovna svědčit. Existují ženy, které o svou pleť nedbají vůbec, naproti tomu najdou se takové, které to s péčí zase přehánějí. Ani jedno není správně.
Používání prošlé kosmetiky
Koupila jste si krém s ochranným faktorem, ale nestihla jej celý vypoužívat? Pak nejspíš skončil někde v koupelnové skřínce s tím, že jej použijete opět za rok. Raději se o krém, ačkoliv finančně nákladnější podělte s kamarádkou, než jej křečkovat rok po otevření a opětně použít. Prošlý krém může způsobit alergické reakce a pigmentové skvrny v kombinaci se sluníčkem. Namísto ochrany si můžete zadělat na kosmetický či zdravotní problém. Totéž platí o jakékoliv jiné kosmetice, kterou nestihnete spotřebovat.
Vypůjčené krémy
Málokdo si uvědomí, že krémy v kelímku mohou představovat pro pleť riziko. Proč? Správně by se měl krém umístěný v kelímku nabírat špachtličkou. Většina lidí do něj hrábne prstem a krém rozmaže po obličeji. Na prstech se přitom nachází množství bakterií, které se tímto snadno dostanou do krému. Pokud se jedná o váš krém, tak ještě přimhouříme oči, ale u krému maminky nebo kamarádky nemá váš prst co dělat v kelímku. Snadno si tak zaděláte na nevzhledné pupínky či jinou nepříjemnou reakci. Nemohou za to pak ingredience v krému, ale bakterie, které jej zkazily.
Kombinování různé kosmetiky
Každý pes – jiná ves. Denní krém od jedné značky, noční krém od další značky, oční krém, pleťová maska, peeling, odličovací ubrousky a vše od různých značek? Po takovém koktejlu musí být pokožka pořádně šokována. Netvrdíme, že musíte mít vše od jedné značky, ale dvě jsou maximum.