Složit papírovou vlaštovku by neměl být pro šikovného a zručného výrobce této oblíbené, létající věcičky, žádný problém. Vždyť k této jednoduché hračce stačí tak málo – papír a již zmíněná zručnost. Ale i ten nejnešikovnější výrobce by si s tímto problémem měl poradit. Pokud si ovšem na nic z dřívějších let nepamatujete, potom je možné si sehnat celý postup i s návodem na různých internetových stránkách.
Původ papírových vlaštovek
Prapůvodní název zněl Aerogami a vznikl asi před dvěma tisíci let v Číně. Již tehdy se lidé zabývali možností létání, ačkoliv neměli ani tušení o nějakých letadlech. Mluvilo se tedy o jakýchsi létajících hadech, kterých znali nepřeberné množství druhů. V Japonsku, kam se toto umění dostalo postupem času, se takovéto skládání z papíru nazývá Kamihikoki. Tento název je složený ze dvou slov – kami znamená papír a hikoki letadlo.
Papírová vlaštovka
Kdo by neznal tuto úžasnou hračku, která se tak bezva vznáší ve vzduchu. Ale to jen za předpokladu, že je dobře udělaná. Pokud tedy nevíte, jak na to, koukněte se na návod. Nebo se zeptejte někoho zkušenějšího. Poraďte se, jak na to, ať jsou vaše vlaštovky ty nejlepší. A až vzlétne vzhůru, potom se můžete považovat za Jacka Northropa, který je považovaný od roku 1907 za vůbec. prvního strůjce papírového letadélka.
Jak na to
Úplněty nejjednodušší modely vlaštovek se skládají celkem z pěti až šesti kroků. Stačí si před sebe položit papír, složit na polovinu a potom už jen skládat a skládat. Opravdu v tomto případě záleží na tom, jak moc složitý model hodláte postavit. Koukněte se proto na příslušné webové stránky, jež poskytují velmi podrobný popis, jak na to. Staňte se opravdovým mistrem a vyjeďte se svým modelem klidně i do světa na nějakou tu soutěž. Vždyť už i v tomto odvětví padají různé světové rekordy. Pro příklad uveďme Kena Blackburna, jehož vlaštovka se udržela ve vzduchu úžasných 27,6, sekund. Tento dosud nepřekonaný rekord byl dokonce zapsaný do Guinessovy knihy rekordů.