Cítíte se často unavená, přesto vám zdraví slouží a žádné velké zdravotní problémy nemáte? Možná za to může váš překyselený organismus. Takové překyselení totiž na první pohled není vidět, přesto může nadělat velkou paseku v celé vaší zdravotní stránce.
Překyselení organismu vás může dostat na kolena, aniž byste věděla, o jaký zdravotní problém přesně jde. Tento jev totiž nemá žádné jasné příznaky, díky kterým můžete rozklíčovat daný problém. A možná ani lékaři na první pohled nedokážou diagnostikovat překyselený organismus celého těla. Vy ale na tento problém můžete přijít podle prvních příznaků a poměrně snadno můžete překyselení zvrátit.
Jak diagnostikovat překyselení?
Pokud chcete zjistit, zda se opravdu jedná o překyselení organismu, je třeba naslouchat tělu a také zjistit, jaké příznaky k tomuto problému pasují. Také si můžete nechat na vlastní žádost udělat testy z moči a krve, kde přesné hodnoty kyselosti v těle zjistíte.
Hlavní příznaky velké kyselosti
Pokud je vaše tělo více kyselé, než zvládne, pak se jako první objeví neustálá únava a časté bolesti hlavy. Nesoustředěnost může doprovázet také jakýkoliv kožní problém, kterého se ne a ne zbavit. Často se objevují také problémy v trávicím traktu nebo pálení žáhy. Ženy se také dokola potýkají s kvasinkovými infekcemi.
Za vším stojí stres?
Jak je možné, že dochází k tak radikálnímu okyselení těla? Často je hlavním důvodem stresové období. V době stresu se totiž zadržuje velká část kyselin v těle, zatímco zásadité prvky nezvládnou převažovat ty kyselé. Další častou příčinou může být také mělký dech a nedostatečné prokrvení těla kyslíkem.
Kouřit a pít se nevyplácí
Přestože se může zdát, že každý doktor jako první zakáže kouření a alkohol, v tomto případě je to poměrně nutnost. Kyselost se s větším množstvím alkoholu rychle zvedá, nikotin tomuto problému také nepomáhá.
Jděte do přírody
Další příčinou překyselení organismu může být nedostatečný pohyb. Pokud tedy chcete zamezit tomuto překyselení, zkuste dlouhou procházku v tempu. Čerstvý vzduch, pořádné hluboké dýchání spolu s fyzickou aktivitou a posílení těla vám maximálně prospěje.
Dbejte na jídelníček
Další příčinou příliš kyselého organismu může být také špatná životospráva. Nezdravý jídelníček plný potravin s velkou dávkou kyselosti může vést až právě k samotnému překyselení. Pokud chcete váš organismus srovnat do té nejlepší hladinky, je nutné začít uvažovat nad tím, co jíte.
Nejlépe si pomůžete stravou
A právě pestrá a správná strava je to, co vám od překyselení nejrychleji pomůže. Neznamená to, že je nutné hned vysadit veškeré kyselinotvorné potraviny. Pro tělo je důležitý správný poměr kyselosti i zásaditosti. Snažte se zmírnit přísun jednoduchých cukrů a omezte zbytečné cukrovinky. Stejně tak byste se na nějakou dobu měli vyhnout smaženým jídlům.
Kterým potravinám se vyhnout?
Mezi kyselinotvorné potraviny patří zejména ty s vysokým obsahem cukru, jsou to ale také příliš tučná jídla, obiloviny a živočišné potraviny. Často je v případě překyseleného organismu omezit jako první slazené nápoje a sladkosti. Dále je dobré se vyhnout alkoholu a černému čaji, mléčným výrobkům a tučnému masu. Je dobré na nějaký čas vyřadit také obiloviny, mezi které patří výrobky jako jsou pečivo, mouka nebo těstoviny.
Které potraviny vám pomohou?
A co tedy můžete jíst v případě překyseleného těla? K zásaditosti pomáhají veškeré čerstvé potraviny, nejlepší je zařadit hned všechny druhy ovoce a zeleniny. Dobrou volbou jsou také ořechy, semínka, olivový nebo lněný olej. K pití se doporučuje zelený čaj.
Pokud chcete vašemu tělu pomoci co nejvíce, zvolte zásadité tablety nebo čajové směsi pro vyčištění organismu. V lékárně vám určitě poradí ten nejlepší produkt pro tuto formu detoxu.
Zdroj foto: www.freepik.com