Holení se poprvé stalo populární během druhé světové války, kdy nylonové punčochy byly nedostatkovým zbožím a oholené nohy se staly trendem, který trvá až dosud. V současné době se však ženy čím dál více obracejí na voskování či laserovou epilaci. Nicméně holení je i tak stále nejméně nákladný způsob odstranění chloupků.
Zde je deset tipů a triků, jak se správně holit, abychom se vyhnuli podráždění nebo dokonce pořezání pokožky.
Kůži musíme před holením změkčit
Nikdy se neholte „na sucho“. Nejen, že je to nepříjemné, může také častěji dojít k pořezání a podráždění pokožky. Proto je vhodné holit se například ve sprše, kdy nohy namočíme v horké vodě. Holení je přirozený peeling a pokud se budete holit na sucho, ucpete svůj holící strojek odumřelou kůží.
Použijte dětský olej před holením
Ve sprše si nohy nejprve natřete dětským olejem, až poté pěnou na holení (ta nemusí být nutně dámská). Vzhledem k tomu, že olej a voda se nespojí, zůstane na nohou po celou dobu sprchování. Holicí strojek tak bude jednodušeji klouzat po pokožce. Pokud vám dojde holící pěna, použít můžete olivový olej nebo kondicionér. Šampon ne, ten vysušuje pokožku.
Holicí strojek
Budete muset experimentovat, než najdete holicí strojek, který vám bude vyhovovat. Vždy používejte ale ostré břity, nejenže tupý holicí strojek nic neoholí, ještě navíc zbytečně dráždí pokožku. Nikdy se o svůj holicí strojek nedělte, je pouze váš! Hrozí riziko přenosu nejrůznějších nemocí.
Správný způsob, jak se holit
Snažíme se holit vždy proti růstu chloupků – to znamená na noze od kotníku nahoru, v podpaží ale budeme muset zvolit různé směry, protože i chlopky zde rostou do nejrůznějších stran. Vhodné je také poprvé holit chloupky proti směru růstu a pak ještě ve směru růstu. To dodá chloupkům špičatý hrot místo komolého a zamezí se zarůstání chloupků.
Po holení
Vždy po holení naneste olej nebo hydratační krém. Vhodný pro tyto účely je například kokosový olej.