Holení nohou, třísel, intimních partií, podpaží – to je úděl každé ženy, která o sebe pečuje a není zastáncem přirozeného vzhledu. Ono se to teď opět sice vrací do módy, ale není to pro každou. Za ty léta jsme si už zvykly a dokonce i našly různé vychytávky, jak si to holení usnadnit.
Myslím, že těch, které mívají ještě pupínky a rudá místa, už není tolik. Bezchybně hladké oholení je otázkou několika málo pravidel. A protože opakování je matka moudrosti, připomeneme si je.
Pravidlo č. 1 – ostrá žiletka
Tupou žiletkou jen těžko docílíme požadovaného hladkého oholení. Proto je vhodné nešetřit a pravidelně si kupovat ostré a kvalitní žiletky. Jednorázové žiletky sice mají také něco do sebe, ale rozhodně je lépe vlastnit dámský holicí strojek. Ať už manuální či elektrický. Oba splní svůj účel stejně dobře. Ve finále zůstane krásně oholená a hladká pokožka. Jednorázová nebo cestovní žiletka je opravdu pro jedno použití a sbohem. Pravdou je, že vydrží i více oholení, ale pak nemůže být řeč o kvalitě holení.
Pravidlo č. 2 – péče o holicí strojek
Každá věc nám bude dobře sloužit jen tehdy, budeme-li se o ni dobře starat. V případě dámského holicího strojku to platí rovněž. Pokud po oholení skončí položený ostrou plochou žiletky na vaně či umývadle, je to celé špatně. Totéž platí o pohozeném strojku v šuplíku. Nezapomínejte jej opatřit pořádně umýt a opatřit krytem.
Pravidlo č. 3 – kosmetika
Pěna na holení je bezva, protože utvoří na pokožce film, žiletka po ní hezky klouže a nedráždí kůži, ořezává chloupky. Sprchový gel rozhodně tuto službu neudělá. I když holení s některými krémovými sprchovými gely není také k zahození. To už vám větší službu udělá kondicionér na vlasy. Zkuste to a uvidíte.
A samozřejmě po holení je potřeba opět pokožku zklidnit a ošetřit, dodat ji hydrataci. Stačí 3 kroky a docílíte bezchybně hladkého oholení. Samozřejmě, když pomineme správný směr tahu a pravidelnost v holení (ne čekat, až je to vhodné namísto žiletky spíš pro křovinořez), ale to patrně víte.