Hovězí maso je ceněno pro své dobré výživové vlastnosti. Zdaleka ho však nemusíte dávat jen do guláše nebo do polévky, připravit si ho můžete i dušené. Díky tomu získáte skvělý pokrm, který si navíc nežádá složitou přípravu. Na co byste si však při dušení měli dát pozor?
Správná teplota
U každé suroviny je důležité znát správný postup přípravy. I dušení hovězího masa si žádá pár speciálních postupů, aby si maso zachovalo všechny kvality. Využít můžete například líčka, kližku, krk, hodí se ale i ořech, roštěnec nebo spodní šál. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv kus masa, před přípravou ho nechte ohřát na pokojovou teplotu. Díky tomu zůstane šťavnatý. Navíc tak neochladí pánev, u které je důležitá vysoká teplota pro rychlé zatažení masa.
Dušení v troubě
Jestliže se rozhodnete po přípravu hovězího ragú, pak můžete zvolit jednodušší postup v troubě. I tak totiž můžete maso podusit. Výhodou je, že nemusíte stát u plotny a míchat, všechny chutě navíc dobře prolnou. Stačí troubu nastavit na 160 °C a hovězí v hrnci s poklicí nechat dusit zhruba 4 hodiny. Jednou za čas nezapomeňte zkontrolovat a podlít vodou. Nejvhodnější je litinový hrnec, který skvěle vede teplo, nemusíte se tak bát připálení pokrmu.
Vhodné přísady
Dušené hovězí maso je nejčastěji připravování v kombinaci se zeleninou. Zvolit můžete třeba mrkev, celer a petržel, nabízí se však i několik dalších možností. K masu se hodí i žampiony, sušená rajčata, olivy či papriky. Ať už se rozhodnete přidat cokoliv, vždy dbejte na to, jak dlouho potřebuje zelenina ke změknutí. Mrkev a celer můžete přidat už od začátku, avšak olivy nebo třeba lilek můžete přidat až na poslední půl hodinu. U brambor či batát je pak dobré dopřát jim v troubě alespoň hodinu.
Dušené hovězí maso je skvělý a jednoduchý pokrm, který si můžete připravit téměř bez práce. Pokud zvolíte kvalitní kus masa v kombinaci s oblíbenou zeleninou, jistě si toto jídlo oblíbíte.
Zdroj foto: www.pixabay.com