Každý člověk potřebuje občas vypnout a relaxovat. V takovém případě přijde vhod masáž, kterou vám provede v pohodlí domova váš partner. A když už jsme u té domácí masáže, bylo by vhodné použít i doma vyrobený masážní olej. Jak na to si prozradíme v dnešním článku.
Na základ masážního oleje se dá použít jakýkoliv 100% olej – nejideálnější je, pokud bude lisovaný za studena. Může to být mandlový, kokosový, slunečnicový, jojobový a další. Dokonce můžete experimentovat a smíchat i několik olejů dohromady.
Aromatický olej
Do oleje nebo několika smíchaných olejů přidáme aromatickou složku v podobě esenciálních olejů. Opatrnější buďte v případě silnějších a pronikavějších aroma. Éterické složky by měly být obsaženy v oleji zhruba v množství 2%. Obecně platí, že čím silnější esenciální složka tím méně se do oleje přidává. Na 100ml stačí pouze 30 kapek. U slabší esence to může být 60 až 90 kapek. Pokud budete používat masážní olej i pro oblast obličeje udělejte si jej slabší.
Mandlový olej
Velmi oblíbený je pro masáže i aromaterapii mandlový olej. Mandle mají široké využití nejen v kuchyni, ale i kosmetice. I ten si můžete vyrobit doma a nepotřebujete k tomu více než mandle a opět základní olej. Jeho výroba je snadná ale zdlouhavá, proto vše naplánujte už předem.
Ingredience
- 1kg mandlí
- 2,5 lžíce olivového nebo jiného oleje
Postup
Mandle vložte do mixéru a začněte na menších otáčkách, které postupně zvednete. Jakmile se utvoří hrouda, přidáme olej a mixujeme, dokud se nevytvoří pasta. Tuto pastu vložíme do nádoby a necháme odležet při pokojové teplotě jeden až dva týdny. Během této doby můžete pozorovat, jak se mandlový olej odděluje. Olej vlijete do sklenice a zbytek mandlové hmoty můžete využít k přípravě pomazánky, těsta na buchtu a další kulinářské způsoby.