Sukulenty jsou typické svými zdužnatělými listy. Vzhledem k pouze občasnému květu tak není dominantou jejich květenství, nýbrž rozmanité listy různých tvarů. Výhodou je nenáročné pěstování, takže péči o ně zvládne i naprostý začátečník.
Pepřinec
V posledních letech je velmi oblíbeným sukulentem pepřinec, latinsky Peperomie ferreyrae. Jeho listy jsou netradičně uspořádané do hustých růžic a jednotlivé listy svým tvarem připomínají lusky keříčkových fazolí. Tato rostlina je skvělým doplňkem nejen moderního interiéru. Skvěle bude vynikat v lesklém obalu. Tento sukulent reaguje negativně na chlad a přehnanou zálivku, poté rychle zachází. Proto byste si měli dát pozor na správnou péči, aby si udržel krásný vzhled.
Haworcie
Mezi další oblíbený druh sukulentů patří haworcie. Její vzhled je velmi zajímavý, kombinuje totiž temně zelené listy s výraznou špičkou společně s mléčně bílými tečkami a proužky, které z listu vystupují a tvoří tak zajímavý výsledek. Tato rostlina je malého vzrůstu, pěstovat ji tak můžete i v malých nádobkách. Jedná se o velmi odolnou rostlinu, péče o ni je tak opravdu jednoduchá. Neměli byste ji příliš přelívat. Množit ji můžete stejně jako aloe, bočními odnožemi.
Ripsalis
Tato rostlina je velmi zajímavá svým vzhledem. Nejedná se o tak úplně typický sukulent. Zpočátku vypadá jako drobný zelený bochánek. Postupem času se rozvětvené provázkovité výhony prodlužují a začnou tak tvořit zelený závěs. Jedná se o epifytní kaktus, standardně žije na stromech podobně jako jmelí. V domácnosti je vhodné pěstovat ho ve vysokém květináči nebo závěsně nádobě. Potřebuje dobře osvětlené místo, ovšem bez přímého slunečního záření.
Sukulenty jsou oblíbené pro svou nenáročnost a dlouhodobost. Nabízí se spousta různých druhů, každý z nich je zajímavý svým unikátním způsobem. Záleží tak jen na vás, jaký druh vyberete pro ozdobu svého interiéru.
zdroj foto: pixabay.com