Určitě si mnoho z vás už stačilo všimnout, že jogurt je jednou z mnoha ingrediencí, která se používá také v kosmetickém průmyslu. Jogurt pomáhá obnovit ochrannou vrstvu pokožky, pomáhá problematické pleti s rozšířenými póry a osvěžuje unavenou pleť. Rovněž je vhodný pro zklidnění pokožky v letním období, při nadměrném opalování či dokonce popáleninách. Masky z jogurtu se dají připravit na mnoho způsobů a záleží, zda hledáte osvěžení, masku s protizánětlivým účinkem, zjemňující, stahující, čistící a další. Společně se dnes podíváme na různé typy pleťových masek, kde je základní surovinou právě jogurt.
Pleťová maska pro suchou pleť
Bílý jogurt smícháme s rozemletými mandlemi, kterých je cca 12 kusů. Dále přidáme dvě lžíce medu a až po tuto část to vypadá na chutnou svačinku. Nenechte se mýlit – maska je výživná a pro suchou pleť, jako stvořená. Přidáme ještě dvě lžíce oleje z pšeničných klíčků, ale může být i olivový či ořechový. Při nanášení této směsi pokožku masírujeme, aby se přípravek dostal co nejhlouběji. Jemně drcené oříšky působí, jako šetrný peeling, med dodá potřebné vitamíny, jogurt zvláčňuje i hydratuje a olej mimo vitamínů promastí suchou kůži.
Čistící a protizánětlivá maska
Potřebovat budeme 10 kuliček hroznového vína, hrstičku rozemletých ovesných vloček a kelímek bílého jogurtu. Kuličky rozmačkáme, smícháme jogurt a ovesné vločky. Ovocné kyseliny umocní čistící účinek jogurtu. Pleti se tak dostanou minerály, vitamíny, ovocné cukry a hydratace. Necháme působit 15 minut a opláchneme vlažnou vodou.
Zjemňující pleťová maska
Kelímek bílého jogurtu smícháme se lžíci medu a jedním bílkem. Naneseme na obličej a necháme působit 15 minut. Med vytahuje z pokožky toxiny a je protizánětlivý. Tato maska se hodí pro všechny typy pleti.
Rada na závěr: Při nanášení pleťové masky máme vždy předem dokonale vyčištěnou pokožku a nezapomínejte také na péči o krk a dekolt. Pokud se vám zdá, že máte masky příliš hodně, věřte, že krk a dekolt vám za to jednoho dne poděkují. Stejně tak je možné masku nanášet i na ruce.