Vystudovat střední školu a získat maturitu je u mnohých lidí považováno za něco, co je v podstatě běžným standardem. Mnoho lidí si však myslí, že škola dá svým studentům vše potřebné v rámci klasické výuky. Tak tomu ale není. Je třeba myslet i na domácí procvičování. Proč?
Rozšíření znalostí
To, co je probíráno v rám výuky, je učivo standardní, které je určené v podstatě pro průměrného žáka konkrétní třídy. To jasně ukazuje na to, že v rámci výuky nemusí být vše probráno do detailu. Domácí procvičení tedy vede k výraznému rozšíření znalostí. Třeba takové příklady na lineární rovnice mohou ukázat, že existuje i mnoho situací, na které už v rámci výuky nezbyl čas. Proto je důležité domácí přípravu nepodceňovat. Může se vyplatit:
- V testech
- Při zkoušení
- U maturity
Lepší pochopení látky
Výuka je dnes zaměřena hlavně a část teoretickou. Naučit se látku nazpaměť nemusí být problém. Tím je až samotná aplikace naučených dovedností a znalostí v reálném životě. A to je druhý důvod, proč vše procvičovat i doma. Třeba příklady na kvadratické rovnice. Není nic nového, že zatímco u teorie člověk chápe, ale když si vše osvojí v praxi, rázem pochopí, jak dané principy nejenom fungují, ale k čemu mohou být také dobré. I to je velké plus domácí přípravy.
Eliminace zapomínání
Vzhledem k množství hodin a tempu výuky není nic výjimečného, že se mnoho věcí po pár dnech zapomene. Je to dáno jak přístupem ke vzdělání, tak i fungováním mozku. I ten potřebuje opakování, aby si mohl danou věc dobře zapamatovat. Jak na to? Opět se dostáváme k domácímu procvičování. To by mělo probíhat v následujících dnech po výuce. Tím se zaručí, že načerpané informace v paměti skutečně zůstanou. To pomůže hlavně v budoucnu, jelikož následně bude stačit si probíranou látku připomenout a nebude nutné se ji učit opět v podstatě od samotného začátku.