Na začátku si vysvětlíme, k čemu tejpovací pásky vůbec slouží. Jedná se o speciální nalepovací pásky, které naleznou uplatnění v oblasti lidského zdraví. Existuje jich několik druhů a liší se použitím. Některé slouží k fixaci a ochraně kloubů, jiné ulevují od bolesti a další detoxikují organismus.
Tejpovací pásky jsou výtečnou prevencí proti zranění končetin a nejen pro sportovce, ale i skvělým pomocníkem při rekonvalescenci. Mnohdy se tejpovací pásky používají i při korekcích vad v motorickém vývoji dětí.
S čím vším tejpovací pásky pomohou?
Ulevují od bolesti zad, kloubů, detoxikují a pomáhají dokonce lépe snášet ženám období menstruace. Uplatnění tejpů je skutečně rozmanité. Lze je nosit preventivně či je používat po dobu rehabilitace či léčby. Máte před sebou náročný závod? Pak si na tu část těla, která bude nadměrně namáhána, nalepte tejpy a předejdete zranění. Tejpovací pásky obsahují aktivní složky, které se postupně uvolňují a vstupují pokožkou. Pomáhají tak s bolestmi různého charakteru.
Jak aplikovat tejpovací pásku
Terapeutický efekt tejpů spočívá v dlouhodobějším působení na problematickou partii. V závislosti na typu aplikace se nechává většinou po dobu tří dnů. Kvalitní lékařské lepidlo se postará, aby páska vydržela i během klasického provozu tj. sprchování či dokonce plavání. Stačí jen dodržet základní pravidla aplikace. Páska by se měla lepit na odmaštěnou suchou pokožku. Stačí místo umýt mýdlem a teplou vodou. Rovněž se doporučuje pásku po nalepení zahřát třením ruky, teplo aktivuje adhezivní vlastnosti lepidla a lépe přilne ke kůži. Pomoci vám může i zakulacení rohů tejpovací pásky, protože právě rohy se často odchlipují a zachycují o oděv.
Kdy tejpovací pásky využít?
- Při svalovém napětí
- Při pooperační rehabilitaci
- Úleva od bolesti různého charakteru
- Jako prevence úrazů před sportem
- Prevence úrazů před dlouhým výletem apod.