Ve vztazích běžně dochází k hádkám a mnohdy je to jejich přirozenou součástí. Někdy se totiž naše názory neshodují a najít kompromis není jednoduché. Pokud se však pohádáte, je důležité chování potom, které ovlivní váš vztah.
Nevracejte se zpět
Ať už dojde k hádce kvůli čemukoliv, nikdy byste si do budoucna neměla v mysli přechovávat všechna slova, která partner při hádce řekl. Nejlepším řešením je tuto konverzaci nechat v minulosti. Někteří z nás totiž své názory neříkají rovnou, namísto toho je ukládají na pomyslný seznam.
Když pak dojde k hádce, všechny tyto věci většinou vyplynou na povrch, přičemž v té chvíli se můžou zdát závažnější, než jsou. Proto si po hádce dopřejte dostatek prostoru a nevracejte se zbytečně k minulé konverzaci. To by totiž vedlo akorát k více hádkám a nic byste nevyřešili.
Postavte se čelem
Někdy hádka může být nežádoucí, třeba o nepříjemném tématu. V takovém případě máme nutkání přestat s partnerem spolupracovat a uzavřít se do sebe. To je však velkou chybou. Samozřejmě je v pořádku dopřát si prostor o samotě, pokud ho potřebujete. Někteří z nás jsou totiž více zahlceni emocemi. Vždy však partnerovi sdělte, že potřebujete oddych. Jinak by to mohl vnímat jako ignoraci či trest. Jakmile se rozvířené emoce uklidní, zvládnete také lépe řešit problém, kvůli kterému hádka vznikla.
Soustřeďte se na řešení
Hádky mnohdy vznikají kvůli maličkostem, které přitom mají snadné řešení. Vždy je třeba najít kompromis, který povede ke spokojenosti obou. To však nebývá jednoduché, proto si to žádá hodně pozornosti. Neřešte tak příčinu, která stála za vznikem hádky, a snažte se raději společně hledat řešení. Zvládnete tak konflikt lépe přejít, nebudete se dlouho užírat něčí chybou a hádka tak může být impulzem, který vás posune dál.
Hádky nemá v oblibě snad nikdo, v dlouhodobém vztahu se jim však lze jen stěží vyhnout. Proto si to nevyčítejte.
Zdroj foto: www.pixabay.com