Stejně neodmyslitelně, jako k Velikonocům patří zažité tradice v podobě koledování nebo zdobení vajíček, se k nim váže i hostina skládající se z typických pokrmů, jako je velikonoční nádivka, beránek, mazanec nebo vaječná pomazánka. Jak si tento rok připravit nejen chutnou, ale ještě navíc cenově přijatelnou hostinu?
Ohlídejte si akční nabídky
Již několik dnů před Velikonocemi pravidelně kontrolujte slevové letáky, zda se v nich nevyskytují akce na potraviny, které budete ke svému pečení či vaření potřebovat. Jednat se může například o levná vejce, ať už jako základ pro chystané recepty, nebo jako odměnu pro koledníky. Užitečné kromě levných vajec budou i veky, chlazená kachna, máslo, mouka nebo různé bylinky. Ty si můžete zakoupit buď v supermarketu, anebo chcete-li si je následně zasadit i na zahradě, tak v zahradnictví. Například taková petrželka skvěle doplní jakoukoliv velikonoční nádivku. Slevový portál Kaufino.com nabízí všechny letáky na jednom místě, nachází se tu jak Kaufland, tak Tesco či Albert leták, které je se dají prolistovat kdykoliv a kdekoliv online v podobě PDF.
Uzpůsobte slavnostní tabuli
Značně ušetřit můžete i tak, že si uzpůsobíte slavnostní tabuli, tedy že místo kachny připravíte krkovičku, na kterou se vztahovala sleva uvedená v Albert letáku. Stejně tak, pokud se ve vaší domácnosti nachází nějaký koledník, není nutné kupovat do zásoby několik plat vajec, jelikož s nimi po dvanácté hodině koledník určitě dorazí domů. Zužitkovat je pak můžete například do oblíbené vaječné pomazánky, kterou lze připravit na desítky způsobů. Některé jsou dokonce odlehčené a jiné pro změnu doplněné kedlubnou, která jednu z nejoblíbenějších pomazánek příjemně zjemní.
Co se týká přísad do velikonoční nádivky, často se do ní přidávají mladé kopřivy, které si utrhněte v lese anebo na zahradě, nikdy však kopřivy či jiné bylinky netrhejte na místech, která dobře neznáte, jelikož takové rostliny mohou být zdravotně závadné. Také myslete na to, ať připravujete pouze takové množství, které se s ní, jelikož kdyby se jídlo následně vyhodilo, přijdou všechny možnosti, jak ušetřit, vniveč.
Několik tipů na velikonoční recepty
Na své si s velikonočními recepty přijdou tací, kteří maso jedí, ale i tací kteří jím neholdují. Kromě tradičních pokrmů, jako je kachna, si zkuste připravit odlehčenější varianty, mezi nimiž se vyskytují třeba zeleninové placičky, které jsou připravené do hodiny a zužitkovat v nich můžete cuketu, květák, ale i přidat mrkev či brambory. Jak je dochutíte, záleží pouze na vás, chcete-li placičkám přidat velikonoční nádech, můžete mladé kopřivy zužitkovat i v tomto případě.
Před nákupem pro jakýkoliv vybraný recept je však opět vhodné prolistovat slevové prospekty, které jsou k dostání na jednom místě, a to na slevovém portálu Kaufino.com. Skvělé je, že se zde dají vyhledávat i konkrétní suroviny, proto pokud se rozhodnete pro přípravu zeleninových placiček z květáku, podívejte se, zda se aktuálně v nějakém supermarketu nenachází akce na květák.
Zdroj náhledového obrázku: Unsplash