Už jste znuděni zastaralými tipy týkajících se toho, jak přestat kouřit? Že prvních 72 hodin je nejtěžších? Níže uvedené typy jsou odlišné od ostatních rad, které jste se mohli dočíst, a které byly bezcenné a neefektivní.
Závislost na nikotinu
Závislost na nikotinu je skutečná drogová závislost. Někteří lidé mají pocit, že když s kouřením jednou skončí, jsou za vodou. Avšak každá další cigareta – byť jen jedna po třeba třech letech – může závislost znovu nastartovat. Takže pokud se rozhodnete přestat kouřit, už nikdy si nesmíte dát cigaretu.
Emoční zotavení
Chemická závislost těla na nikotin, který získáváte kouřením, je jednou z nejintenzívnějších, opakujících se. Infikován je téměř každý aspekt života a myšlení člověka. Buďte připraveni, že po skončení zažijete pocit citové ztráty při ukončení kouření. Ta se projevuje v šesti fázích: 1. odepření, 2. vztek, 3. vyjednávání, 4. deprese, 5. přijetí a 6. uspokojení. Tato emocionální cesta je normální a je nezbytnou součástí zotavení.
Nevynechávejte jídlo
Jistě už jste se dočetli, že když přestanete kouřit, můžete přibrat nějaké to kilo navíc. To je součástí tohoto procesu, ale dá se s ním bojovat. Zkuste zařadit o něco zdravější a lehčí stravu, ale rozhodně se jídlům nevyhýbejte. Pocit emoční ztráty by se znásobil tím, že nekouříte a tím, že nejíte. Místo toho si zkuste rozložit svůj příjem kalorií do celého dne. Nejezte velký oběd, rozpulte si ho a zbytek si dejte na večeři.
V prvních dnech pijte hodně kyselých ovocných šťáv, jako je brusinkový džus. Tyto šťávy vám pomohou rychleji odstranit nikotin z vašeho krevního oběhu a pomáhají stabilizovat krevní cukry.
Pomocná ruka
To, že přestáváte kouřit si nenechte pro sebe. Řekněte to i ostatním, budete se tak cítit více zavázáni dostát svému závazku. A jako podporu si můžete vybrat kamaráda, který už přestal kouřit, nebo který už nekouřil. Rozhodně nevyužívejte to, že přestanete se svým kamarádem kouřit společně. Když selže on, pravděpodobně selžete i vy.