Když se řekne kašel, většina z vás jistě ví, že se jedná o celkem obtěžující zdravotní problém. Výrazně ztěžuje dýchání a mohou ho doprovázet i několik desítek vteřin trvající záchvaty. Jak si s ním poradit? Nejprve je třeba rozlišit, o jaký typ kašle se jedná.
Vlhký kašel
Tento typ kašle se objevuje ve chvíli, kdy se tělo snaží odstranit nahromaděné hleny z plic. Doprovází různé virové, nebo bakteriální infekce. Tento typ kašle je založený na tom, že se při kašlání mohou v ústech hromadit hleny, které je dobré vyplivnou a tím je odstranit z těla. Při takovém vykašlávání by mělo následně dojít k lehkému zlepšení – do doby, než se hleny opět nahromadí.
I když je vlhký kašel mnohými považován za ten lepší, je stále třeba myslet na jeho léčbu. Dobrým pomocníkem jsou Ambrobene tablety (https://www.ambrobene.cz/ambrobene.php), které jsou dostupné bez předpisu a lze je pořídit v každé lékárně. Jejich lákadlem je hlavně možnosti univerzálního použití, jelikož jsou vhodné:
- Pro děti i kojence
- Pro dospívající
- Pro dospělé
Suchý kašel
Ten mnoho lidí považuje za horší, a to z důvodu jeho celkových projevů. Tělo během něho neodstraňuje hlen a jeho projevy jsou spíše spojeny s dušností. Při záchvatu takového kašle dochází k tomu, že se člověk mnohdy nemůže doslova ani nadechnout. V tomto případě je vhodné použít produkty, které pomáhají kašel primárně tlumit. Opět můžeme zmínit produkt Ambrobene (https://www.ambrobene.cz/suchy-kasel.php), který lze kromě tablet užívat i ve formě sirupu, nebo roztoku. Prioritou by však měly být takové produkty, které jsou označované jako antitusika.
Ty pomohou tlumit takzvaný kašlací reflex. Jsou tak dobrou úlevou a pomocí proti kašli jak během dne, tak pochopitelně i v noci. Vhodné je hledět i na další pozitivní účinky, jako je třeba celková ochrana sliznice dýchacích cest. Doplňkovou formou léčby je snaha zvyšovat vlhkost v místnosti, kde pacient pobývá.